Még 2020-nál is rosszabbul teljesített 2021-ben a hazai újautó-piac

2019-hez képest pedig még jelentősebbnek mondható a visszaesés.

Lezárult a 2021-es év, a Datahouse statisztikáiból pedig kiderült, hogyan teljesített a magyar újautó-piac. Összesen 121 920 új személyautót helyeztek forgalomba idehaza, ez 4,8 százalékos visszaesést jelent 2020-hoz képest, 2019-hez viszonyítva pedig 22,8 százalékkal rosszabb érték.

Ami a márkák versenyét illeti, nem meglepő módon Suzukiból talált gazdára a legtöbb, 17 650 példány. A képzeletbeli dobogó második fokára a Toyota állhatott fel 12 077 forgalomba helyezett új személyautóval, míg a harmadik a Ford lett 10 604 példánnyal.

10. Hyundai 5291 db

A szegmensek tekintetében némiképp meglepetés született, hiszen az alsó-középkategória járművei fogytak a leginkább. A második helyen a B-SUV, a harmadik helyen pedig a C-SUV szegmens végzett.

Az alsó-középkategóriában a Suzuki SX4 S-Cross volt a befutó 6261 példánnyal, a második a Kia Ceed lett 3923-mal, míg a harmadik a Škoda Octavia 3793-mal. A B-SUV kategóriában a Suzuki Vitara nyert 8350 példánnyal, a második a Dacia Duster 4501-gyel, a harmadik pedig a Jeep Renegade lett 2264-gyel. Az egész magyar autópiac legkelendőbb modellje a Vitara lett.

Suzuki Vitara

A C-SUV modellek mezőnyében a dobogósok sorrendje: Kia Sportage (2360 db), Hyundai Tucson (1866 db) és Toyota RAV4 (1851 db).

Érdemes még megemlíteni a miniautók mezőnyéből a Fiat 500-at, hiszen 4728 példányt helyeztek forgalomba belőle, ezzel összesítésben a harmadik legsikeresebb modell lett a Vitara és az S-Cross után. Nagy eredmény, hogy a hobbiterepjárók tengerében egy városi kisautó ilyen számokat produkált.

A felső középkategória dobogóján az erősorrend a Volkswagen Passat, a Škoda Superb és a Volkswagen Arteon volt. A sportmodellek közt a Ford Mustang lett a befutó, 166 darabot helyeztek forgalomba belőle tavaly.